Kategorie:  Nezařazené

Proč nebrečím nad pravým sloupcem AdWords

21. 02. 2016 komentáře:  19 kategorie:  Nezařazené

Google oficiálně potvrdil brzké zrušení pravého sloupce reklamy ve vyhledávání na Googlu. Jde o všech 8 textových pozic, blok Shopping Ads reklamy zůstává. Naopak v top pozici bude k vidění o jednu reklamu více, tedy až čtyři. Další reklamy i nadále zůstávají pod výsledky vyhledávání. Zní to skoro neuvěřitelně. Pravý sloupec je jedna z velkých stálic reklamy ve vyhledávání, je tam, co pamatuju. Bude mi chybět. Ale k věci. Co taková změna může přinést?

Podrobnosti
štítky:  

Zaklik.cz — Můj novoroční dárek začínajícím PPCčkařům

01. 01. 2015 komentáře:  2 kategorie:  Nezařazené

Jak asi víte, už hromadu let se věnuju PPC reklamě. Počítání konverzí a hrátky s klíčovými slovy mi přirostly k srdci a pořád mě to nepustilo. Na tomhle oboru mi záleží a vím, že chuť se PPC naučit má i spoustu dalších lidí. Vždyť můj prehistorický kratičký seriál PPC prakticky je i po 86 měsících stále nejčtenější stránkou blogu. 

Podrobnosti

Russell Savage: Díky automatizaci mají PPCčkaři víc času zlepšovat výkon kampaní

20. 10. 2014 komentáře:  3 kategorie:  Nezařazené

Russell Savage

Tvorba a hlavně optimalizace PPC kampaní je často pořádný kus práce. A spoustu věcí možná ani neděláme. Protože by to bylo příliš časově náročné. A naopak, na něco z toho, co děláme by možná bylo lepší najmout si armádu cvičených opiček. Tím samozřejmě nemyslím psaní reklamních textů, ale veškeré rutinní úpravy kampaní. Všechny ty úpravy nabídek, aktualizace produktů a reklam a nezbytnou kontrolu, že vše běží, jak má. Už 2 roky máme v AdWords funkcionalitu, která je pro tohle všechno řešením. AdWords skripty za nás doplňují ceny do inzerátů, pozastavují produkty, které nejsou skladem, kontrolují funkčnost cílových stránek, sledují skóre kvality, posílají alerty emailem nebo do Google Docs nakreslí reporty. A ještě mnohem víc.

Podrobnosti

Nascreenshotováno! Test nového vzhledu reklam v Skliku

31. 07. 2014 komentáře:  9 kategorie:  Nezařazené

Sklik dnes začal testovat nové varianty vzhledu reklam, informace je na blogu Skliku. Testuje 7 variant, které se liší barvou pozadí top pozic a vzhledem a umístěním textu „Reklama“. Ten se začal hodně podobat tomu na Googlu. Jak tedy jednotlivé varianty vypadají?

Podrobnosti
štítky:  

Jak poptat PPC reklamu

25. 03. 2014 komentáře:  22 kategorie:  Nezařazené

Rukama mi prošly řádově stovky poptávek na správu PPC reklamy. Do agentury i soukromě, od klientů, konzultantů, accountů i kolegů z jiných oddělení nebo partnerských agentur. Od malých klientů po pozvánky do velkých tendrů. Od lidí, kteří by online marketingu rozumět měli a měli by vědět co chtějí, přes firmy, které do toho dávají tak velké peníze, že by měly poslat sakra dobré zadání, až po ty, kteří tomu z charakteru své pozice celkem logicky moc rozumět nemůžou. Napříč nimi se velká většina se nevyvarovala některým typickým chybám. Jak se jim vyvarujete vy?

Podrobnosti

2013: Klikařka na volné noze

02. 01. 2014 komentáře:  21 kategorie:  Nezařazené

Normálně nebilancuju, ale rok 2013 byl po všech stránkách tak nějak výjimečný. Na konci roku 2012 jsem z agenturního světa zmizela na volnou nohu, takže všechno, jak práce, tak volný čas, od základu úplně jinak. Ptáte se často a vím, že tenhle můj příběh hodně z vás zajímá. Varuju vás, je to dlouhý příběh a může znít trochu jako óda na svobodu. Takže tady to máte se vším všudy – emoce, ego, ambice, pocity, moudrá moudra, rádoby moudra, dementní nápady, historické kontexty. Příběh plný napětí a nečekaných zvratů…

Podrobnosti

Phil Pearce: V Google Analytics potřebuju vidět zisk

07. 10. 2013 komentáře:  10 kategorie:  Nezařazené

Jako majitelé eshopů nebo správci kampaní klademe důraz na to, aby kampaně přinášely zisk. K tomu potřebujeme mít dostatek dat a správně je vyhodnotit. To je stále složitější kvůli dalším platformám, které zákaznící pro svůj nákup využívají, množství zdrojů, z kterých přichází, informacím, které o uživatelích víme i stále novým možnostem PPC systémů.

Podrobnosti

Školení PPC tuningu

19. 05. 2013 komentáře:  0 kategorie:  Nezařazené

Redesign Lupa.cz mě opravdu dojal

08. 11. 2010 komentáře:  4 kategorie:  Nezařazené

Lupa dnes nahodila nový design. Asi tak po pěti letech. Téma líbí/nelíbí tu teď ale řešit nebudu. Chci tu dnes zvěčnit něco, na co nechci zapomenout. A přiznám se, že už se tak málem stalo. Shodou okolností jsem si na to vzpomněla před pár týdny, když se mě kdosi ptal, co jsem dělala před Hájedničkou, a co předtím, a předtím… Pravda je taková, že PPCčkám se věnuju posledních asi tak šest let. Ale nějaké předtím také bylo. Dělala jsem něco úplně jiného. A nebyla jsem v tom vůbec špatná!

Podrobnosti
štítky:  

11 důvodů proč miluju Slevomat

27. 09. 2010 komentáře:  41 kategorie:  Nezařazené


Slevomat
Slevomat znáte. Každý den nová skvělá nabídka. Nabídka, která útočí přesně tam, kde je snadné vás dostat – romantika, adrenalin, papání a sebezkrášlování. Každá se slevou tak 50 – 90 %, když si to koupí dost lidí. Slevomat nebyl první pro hromadné nakupování u nás, ale už dlouho vede nejenom u mne. Často se mě na to ptáte, takže teď vám řeknu, co se mi na něm tolik líbí.

Podrobnosti

Tohle je PPC reklama


Google+