Google, Irsko, Dublin

Kde bydlí Google a kam píšete, když něco potřebujete? Docela často se setkávám s obavami, že uživatelé produktů Google (teď mluvím hlavně o AdWords a AdSense) nemají kam napsat na podporu, nebo že budou muset psát nějakým amíkům anglicky. AdWords i AdSense samozřejmě svou podporu mají. Nesídlí v Mountain View v Americe, celá Evropa je supportována z Dublinu.

Emaily z ČR a Slovenska vyřizuje v Dublinu tým Čechů a Slováků. S dotazem na podporu AdWords vám pomůže třeba Lukáš Morávek nebo Dušan Vavrek, s AdSense vám může pomáhat Libor Janků či Marcel Zavacký. Pozor jen v případě, že kontaktujete podporu přímo pomocí formuláře v účtu – musíte mít jako jazyk nastavenou češtinu (resp. slovenštinu), aby to dorazilo správně.

Jak to v Googlu vypadá

Barrow Street a Gordon House

Google jsem navštívila loni v listopadu. Gordon House je kus od centra Dublinu, v Barrow Street, docela malé uličce kousek od doků. Pracuje tam asi 1100 lidí, ale zas tak velký barák to není. Google lidi pracují ve velkých open space prostorách (fakt velkých) i normálních kancelářích. Jednotlivé týmy prý ani nejsou rozděleny podle jazykových lokací, spíš jsou „rozsazení“. Asi aby se kámošili všichni mezi sebou a nepaktovali se Češi s Čechama, Italové s Italama, atd. Tohle vypadá asi jako každý normální open space. Prostě spousta lidí se sluchátkama na uších. Přišlo mi, že je tam dost ticho.

Gordon House

Co už není tak běžný standard jsou tamní kuchyňky. Kromě běžného vybavení tu mají k dispozici hodně moc různých pochutin – a to nemluvím o nějakých dvou třech příchutích džusu a jednom pytlíku buráků. A když už jsme u jídla, nejde nezmínit Google „kantýnu“. I tady je jídlo normálně zadarmo, což není tak překvapující jako fakt, že nabídka se tu vyrovná leckteré lepší restauraci. Výběr je obrovský, nechybí ani různé světové kuchyně. A kdyby náhodou nestačilo, v ledničce jsou bagety. Pro zhýčkané jedince pak sladká tečka na závěr, zmrzliny je také slušný výběr (moooc dobré).

Barrow Street a Gordon House

I po ostatních stránkách se Google o své lidi stará dobře. Kdybyste chtěli pro Google pracovat a umíte dobře anglicky, Google česky mluvící lidi hledá.

17 komentářů u „Google, Irsko, Dublin“

 1. Jeste bych doplnil tip na pokracovani – mohlo by se to jmenovat „Jak se žere v Google“ a mohl by to být komentovaný photopost.

 2. Treba by casem mohl byt clanek i na http://gurmetklub.cz/ . Jinak se sice taky opakuji, ale priste vlitnete dovnitr a vsechno vyfotte. Google je ochotny provest navstevniky, tak komu by se postestilo a do Dublinu zavital…

 3. teda nevím, ale když sem ty fotky viděl tak zlatý obyčejný párečky,….

 4. Zdravím,chystám se na krátky pobyt do Dublinu a chci se zeptat na místečka kde je to fakt v klidu :o)

 5. Používám aktivně v zásadě všechny užitečné produkty Google jako:
  – Kalendáře
  – GMAIL a Gtalk
  – Dokumenty
  – Poznámky …
  Jejich používání také aktivně šířím mezi své okolí. Přesto mám problém s drobnou funkčností některých aplikací. Jaké analytik vývojář podnikových IS bych občas rád i bezplatně někam zaslal svém podněty k vylepšení tak aby produkty google mohly byt ještě lepší. Bohužel jsem jen pasívní angličtinář, a tak bych uvítal nějakou komunikaci v češtině. Zkouším pátrat po nějakých kontaktech na česky mluvící osoby v Google ale to se mi moc nedaří. I na této stránce jsem je v podstatě neobjevil :-(. Uvítám každou pomoc a kontakt. Předem děkuji

  Karel Jačko
  tel.: +420 602 561 567

 6. No hezke fotky :o) A zajima nekoho interier??? Pracuji v Dublinskem googlu….takze mam k dispozici spousty fotek z Interieru.

Komentáře nejsou povoleny.