Jsem nešťastná z delšího řádku AdWords!

Asi jste si všimli, že se sloupec reklamy ve vyhledávání na Googlu před časem trochu rozšířil. A s ním tak nějak i délka řádku AdWords reklamy. Povolený počet znaků zůstává stejný, napíšete reklamu do dvou řádků 35 + 35 znaků, ale ve vyhledávání se pak klidně zobrazí něco jako 40 + 30. To s sebou nese hodně nepěkných věcí. A nejde jenom o to, že sposuta inzerentů si reklamu vytůnila tak, aby vypadala vizuálně hezky, symetricky, pracovala s pozicí jednotlivých slov i vizuálním působením zvýraznění keywordu.

Co se pokazilo a na co dávat bacha

Nepoužívat interpunkci bylo vždycky špatně
Když věta není ukončená a za ní začíná další, člověk luští význam déle. Velké písmeno další věty tomu tolik jako tečka za předchozí nepomůže. Když chyběla tečka na konci věty a bylo to na konci řádku, vypadalo to jen blbě. Teď se to nedá dobře číst, jako Tchibo nebo Interier.com.

Interier Tchibo - mikrovlnná trouba

Může se stát, že se připravíte o jeden řádek
To k vidění nikdy moc nebylo, protože druhý řádek reklamy se musí vyplnit. Když nemáte o čem psát a oba řádky dostanete do 40 znaků, můžete být třířádkoví.
Zyxel Adidasmania
Krásná čísla nejsou krásná, ale rozbitá
Jasně, když máte půjčku za 100 tisíc jako Cofidis, napíšete hezky mezi 100 a tři nuly mezeru, aby to bylo dobře čitelné, hezky výrazné. Tečky na oddělení tisíců asi najdou své uplatnění. Jakékoliv slovo, které se váže na číslovku mělo zůstat na stejném řádku s ní a nezůstane, jako u Půjčky.cz.

Cofidis - půjčky Půjčky.cz

A nemusí to být jen měna, cokoliv jako samotná jednička na konci řádku bude vypadat trochu opuštěně.

MůjNotebook.cz

Mezera před interpunkci nepatří!
Samozřejmě, pak se vykřičník samostatně na řádku může přihodit i vám.
Slevopolis
Žádná snaha nepomůže
I když se vyvarujete těch pár předchozích případů, vaše reklama prostě může vypadat ošklivě jen proto, že se většina druhého řádku přelije do prvního. Ať jste ho vymysleli sebevíc symetrický. Možná trochu pomůže, když plně využijete prostor počtu znaků v inzerátu. Pokud máte velkou představivost, možná se vám podaří vychytat kratší první řádek.
Prodej-pneu.cz

Fakt se mi to moc nelíbí. Když inzerent napíše inzerát ošklivě, jeho chyba, ať trpí. Ale tohle už začíná být dost těžký!

4 komentáře u „Jsem nešťastná z delšího řádku AdWords!“

  1. Přesně tak, Alt+0160 by mělo projít. Na druhém řádku místo všech mezer. Zkoušela jsi?

Komentáře nejsou povoleny.