Jak získat přístup do AdSense přes dva různé emaily

AdSense normálně neumožňuje, aby k jednomu účtu mohlo přistupovat více lidí s vlastním přístupem. Občas se to ale může hodit, třeba když se vám o weby stará někdo jiný. Já to třeba nepotřebuju k ničemu, přesto to tak teď mám. Úplně omylem. Následuje návod. Je dost možné, že to bude fungovat i jiným postupem, mně se ale osvědčil tento a jiný zatím neznám. Doporučuju nezkoušet.

Takže co budeme potřebovat

 • 1 × účet Google AdSense
 • 2 × účet Google AdWords
 • 1 × účet Google Analytics (volitelná položka)

Přičemž do všech těchto služeb je předpokladem používat stejný přístupový email (email do druhého účtu AdWords je samozřejmě jiný).

A co s tím

Je potřeba vyměnit přístupové emaily do AdWords účtů (přes Google Accounts), resp. email používaný pro všechny služby přehodit z prvního účtu na druhý. Předpokladem je pak i změna emailu pro první účet, protože mít dva účty na jeden email nejde.

Co bude následovat

 • Účty AdWords budou fungovat dle původního záměru.
 • Do účtu Analytics se s původním přístupem nedostanete, přestože v Google Accounts se to tváří, jakože ano. Dostanete se tam s emailem novým. Možná na to má nějaký vliv skutečnost, že Analytics byly navázány na účet AdWords, ale to jde přece i s odlišnými emaily.
 • Do účtu AdSense se dostanete pod oběma emaily. Pod záložkou Můj účet přibude položka Přístup k účtu, kde jsou vypsáni uživatelé s přístupem – oba dva emaily. Na té stránce (zatím) chybí možnost přidat další uživatele.

Počítám, že co nevidět na to nebude potřeba můj krkolomný postup, ale půjde to normálně z účtu AdSense. Po malém průzkumu jsem nenašla nikoho, kdo by tu možnost měl. Funguje to někomu podobně?

8 komentářů u „Jak získat přístup do AdSense přes dva různé emaily“

 1. Podobně ano, ale netuším jak moc. :-)

  Každopádně mám přístup do Davidova účtu AdSense přes e-mail, kterým chodím do sdíleného firemního MCC v AdWords. Jestli jsou do toho ještě nějak zapletené Analytics, to už vážně netuším. Myslím, že Google to s těmi účty na začátku nedomyslel a teď to celé funguje dost nepředvídatelně.

 2. Ano, přesně tak. Do mého AdSense účtu mají přístup všichni, kteří mají přístup do firemního MCC pro AdWords. Nevím, jak je to možné, ale je to tak. Každopádně to odstranit nejde. Už jsme psali na podporu, ale nějak nám neporozuměli.

 3. tohle je dost krkolomné řešení… dost by mě zajímalo jak se k tomu staví někdo, kdo to dělal .)

 4. yslím že nejen mě by se hodilo mít možnost stejně jako je to v analytics, definovat přístupy do adsense pro další lidi.

  Pro začátek by se mi hodil přístup do jakéhokoli Davidova účtu, nemusí to být nutně adsense, stačí třeba bankovní:)

 5. Někdy před rokem jsem to zjišťoval a standardně to nešlo, takže jsem se pro jistotu ujistil, zda neudělá nějaký problém to, když se k jednomu účtu přihlásí různá IPčka a třeba i najednou (pokud budou mít přístup stejný). Problém to prý není, takže to používáme. Samozřejmě, že to není ideální řešení a pokud by výše popsaná „chyba v Matrixu“ byla předzvěstí zavedení možnosti sdílet účet AdSense, bylo by to jedině dobře.

Komentáře nejsou povoleny.